ДОСВІД ВОЄННОГО ПОВСЯКДЕННЯ ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТУ В ОБ’ЄКТИВІ ЛАТВІЙСЬКИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ
У латвійському виданні SATORI вийшов цикл подорожніх щоденників та інтерв’ю журналістки та культурологині Джастін Вернери (Justīne Vernera). Журналістка здійснила подорож українськими містами зі Львова до Харкова, аби розповісти європейцям про реалії, у яких живе український народ після повномасштабного вторгнення росії. Кореспондентка два дні перебувала у Полтаві, де зустрілася з викладачами та здобувачами освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/12/01-1024x488.png)
Її візит до нашого міста був зумовлений декількома чинниками. Найперше – вивченням життя міста та покордонні. Джастін зустрілася із завідувачем кафедри культурології Олександром Лук’яненком. Науковець ознайомив її з ідеологічною роллю міста Полтави у тому, що набуло рис парадигми «русского міра», проілюстрував імперські маркери у назвах вулиць та пам’ятниках. Джастін Вернера планувала цю зустріч з огляду на те, що у березні 2022 року у латвійському виданні SATORI були опубліковані уривки із щоденників російсько-української війни авторства Олександра Лук’яненка, що знайшло відгук у читачів Риги. Під час зустрічі журналістка збирала інформацію про волонтерську діяльність освітян та життя пересічних громадян в умовах агресії.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/12/зображення_viber_2022-12-07_12-28-41-974-1024x700.jpg)
Олександр Вікторович поділився власним досвідом роботи волонтерського штабу та познайомив із роботою інших організацій, у яких беруть участь студенти-культурологи. Зокрема, Дажстін була запрошена на зустріч із митцями та громадськими діячами, з якими здобувачі другого ступеня вищої освіти кафедри культурології мали низку волонтерських проєктів із березня 2022 року.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/12/зображення_viber_2022-12-07_12-28-41-727-1024x768.jpg)
Окремий день був присвячений вивченню досвіду Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка як осередка волонтерської діяльності у місті та області. Дажстін Вернера під час зустрічі з проректором з науки Василем Фазаном обговорили низку питань про соціальну відповідальність закладу вищої освіти у часи війни. Серед іншого піднімалися питання організації навчального процесу та ведення наукової роботи в нових реаліях. Василь Васильович поділився досвідом функціонування психологічної служби та налагодження побуту вимушених переселенців, розповів про активності колективу університету з організації дозвілля дітей та дорослих, котрі були змушені покинути власні домівки після російських обстрілів.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/12/04-1024x487.png)
Осібне місце займало питання духовного життя, релігії в цілому та ролі православної церкви зокрема у житті сучасних українців. Джастін Вернера зауважила, що досвід нашого закладу вищої освіти стане у нагоді іншим установам як в Україні, так і за її межами.