ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ «RUSSIAN WAR IN UKRAINE: DEFENDERS OF POLTAVA» З КОЛЕКТИВОМ УНІВЕРСИТЕТУ ШТАТУ ПЕНСИЛЬВАНІЯ

Завідувач кафедри культурології Олександр Лук’яненко виступив перед викладацьким та студентським колективом Університету штату Пенсильванія (Pennsylvania State University). Зустріч «Russian War in Ukraine: Defenders of Poltava» («російська війна в Україні: захисники Полтави») була організована докторкою філософії, доценткою Лєною Суржко-Гарнед (Lena Surzhko-Harned). Захід був покликаний показати повсякдення українського міста у часи війни, проілюструвати формування та функціонування добровольчих загонів та волонтерських організацій у місті та області. Олександр Вікторович зупинився на поясненні ідеологічного та стратегічного значення обласного центру у планах російських окупантів. Він пояснив гостям заходу місце Полтави в ідеології «русского міра» з домінуючим міфом про місце слави «русского оружия», Полтавську битву (котра насправді була Полтавською трагедію з подальшими чистками та вбивствами) та вкраденими культурними кодами у музиці, релігії та письменстві.

Заступниця директора Фонду публічної політики Лєна Суржко-Гарнед вдало побудувала бесіду, намагаючись показати слухачам широкий спектр проблем, з якими стикнулося українське суспільство у 2022 році. Серед іншого, висвітлювалися питання продовольчого забечпечення, поселення біженців, орагнізації шляхів сполучення, будівництво фортифкаційних споруд. Колеквт кафедра політології Університету штату Пенсильванія цікавився специфікою органазції навчального проуесу в умовах війни.

Доцент кафедри культурології ПНПУ О. Лукяненко зауважив місце освітян у процесі налагодження побуту переселенців. Під час зум-зустрічі колектив Школа гуманітарних і соціальних наук мав змогу поставити питання, що турбують американську аудиторію. Серед них були теми, присвячені ядерній загрозі та настроям українців, проблематика формування та тлумачення поняття громадянського суспільства. Олександр Вікторович подякував товариству за постійну допомогу. яку надають як уряд США, так і власне освітяни й студенти університету на провадження волонтерської діяльності. Він зауважив, що війна вплинула не лише на щодення, але й на зміст навчальння. Зокрема, специфічного забарвлення набули й теми наукових досліджень здобувачів вищої освіти, котрі вивчають вплив збройної агресії росії на соціокультурне життя українців.

You may also like...